Lyckad husmässa hos Molco Car Parts med nylansering av PALIDIUM
Molco Husmässa oktober 2026 i Wijchen, Nederländerna. Starka varumärken - givande samarbeten!
Med glädje och stolthet blickar vi tillbaka på en väldigt lyckad "Molco husmässa 2026" tidigare denna månad. Ett stort antal av våra nationella och internationella kunder, däribland ett 20-tal kunder från Sverige, var på plats för att möta alla oss på Molco samt våra uppskattade samarbetspartners, leverantörerna. Information byttes ut, kompentenser utvecklades och relationer byggdes eller stärktes.
Mässan blev dessutom startskottet för PALIDIUM, Molcos egna varumärke, i en helt ny profil. Den nya tydligare profileringen innebär också att produkterna från vårt varumärke Ashuki nu också ingår i PALIDIUM-sortimentet, som därmed blir ännu bredare. PALIDIUM säljs som vanligt med en 3-årig garanti som standard.
Molco tog tillfället i akt att visa upp sina moderna logistiska system för alla kunder, med som höjdpunkt demonstrationen av den hypermoderna nya förpackningsmaskinen.
Ett stort tack till alla deltagare/besökare, samt till leverantörerna som bidrog till att mässan blev en stor succé:
DENSO Aftermarket Europe
VARTA Automotive
BM Catalysts Ltd.
OSRAM
Elring
SWF
HELLA Aftermarket
Valeo
Yuasa International
FEBI Bilstein
Hengst Filtration
Automotive Aftermarket Astemo Ltd.
All4Car
Eurol
TMD Friction
Niterra EMEA GmbH
Otto Zimmermann GmbH
WAI Global
Sinatec Europe
SONAX GmbH